ua

Архітектурне проектування: навіщо потрібна розробка проекту будинку?

27 Вересня 2022

Великі міста настільки перевантажені бетонними будівлями, що часто людям хочеться просто вибратися на природу. Звідси і мода на переїзд в власні заміські особняки. Але людина не готова прощатися з комфортом, а тому потрібна розробка дизайну інтер’єру будинку з урахуванням прокладки всіх комунікацій.

Будівництво приватного будинку починається з проекту

Створення проекту обов’язково для всіх об’єктів. Якщо хочете заощадити і побудувати будинок просто так, будьте готові до кількох варіантів розвитку подій:

 • значне збільшення бюджету;
 • недоробки;
 • труднощі при подальшій експлуатації.

На етапі проектування вирішуються всі важливі питання, від архітектури будівлі до останньої розетки. При будівництві повинні дотримуватися закони вітчизняного права. Обов’язковою є реєстрація споруди в органах місцевої влади, там же виходить дозвіл на роботи.

Які є види архітектурних проектів?

У розмові з дизайнерами можна почути масу термінів, які на практиці мають одне і те ж значення. Наприклад, дизайн-проект нерідко називають:

 • ескізний;
 • об’ємно-планувальний;
 • передпроектний.

Всі ці види проектних рішень спрямовані на те, щоб відразу окреслити всі ризики. Від якості облаштування будинку багато в чому залежить від комфорт його мешканців.

Поради про те, як правильно замовити архітектурне проектування будинку

Підготовка до будівництва пов’язана в першу чергу з роботою над проектом. Отримати його можна так:

 1. Намалювати самому. Якщо у вас є досвід в реалізації проектних рішень, то можна все зробити самостійно. Це плюс в сторону економії. Але якщо ви ніколи не малювали дизайн-проекти, не варто і починати. 
 2. Купити типовий. В інтернеті є маса пропозицій з купівлі проектів. Але потрібно розуміти, що навіть в цьому випадку доведеться робити адаптацію до реальності. 
 3. Найняти архітектора. Просте і вигідне з усіх боків рішення. Всі розробки будуть вестися безпосередньо для вашого особняка. Буде проведений розрахунок всіх матеріалів і продумані всі інженерні мережі.

В результаті клієнт отримує повну візуалізацію. У стандартний пакет входить багато документів, серед яких поверховий план, а також схеми всіх систем комунікації:

 • опалення;
 • холодне і гаряче водопостачання;
 • каналізація;
 • вентиляція і кондиціювання;
 • електропостачання.

Облік всіх показників дозволяє провести прогнозування за термінами виконання робіт і кінцевої вартості об’єкта. Найкращим часом року для підготовки дизайн-проектів вважається осінь і зима. За цей період можна підготуватися до початку робіт, і після настання тепла приступити до їх реалізації. У холодну пору року багато будівельників залишаються без роботи і можуть спокійно планувати свій час. Після вибору підрядника переходите до покупки матеріалів. Найкраще знайти постачальника, який зможе надати оптові знижки на свій товар. При виборі архітектора спирайтеся на реальні відгуки. Вони можуть розміщуватися в соціальних мережах. Не бійтеся поговорити з попередніми замовниками. Пам’ятайте, що маленька ціна найчастіше відноситься до молодих недосвідченим дизайнером.

До складу проектування входять:

 1. Ескізи. На них зображують зовнішній вигляд і внутрішнє планування. Так само як і поверховий план.
 2. Архітектурна частина. Це детальна розробка несучих конструкцій, перекриттів, розміщення стін. На цьому етапі проводиться розрахунок матеріалів.
 3. Архітектурно-будівельна частина. Тут може бути знайдено повний опис всіх комунікаційних і інженерних мереж. Проводиться повторний розрахунок матеріалів, пишеться специфікація. Ще один важливий документ – це кошторис. У ній докладно описані всі етапи будівництва і розраховується вартість робіт.

Кінцева сума буде вашим бюджетом на будівництво.

 

A
T
O
M
 1. Главная
 2. News
 3. Архітектурне проектування: навіщо потрібна розробка проекту будинку?