ua

Як вибрати і на що слід звернути увагу при розробці інтер'єру офісу?

27 Вересня 2022

Наше життя влаштоване так, що на роботі ми проводимо більшу частину свого часу. Тому від того, наскільки добре виконаний дизайн інтер’єру офісу, багато в чому залежить успіх самої компанії і її доходи. Роботодавці повинні розуміти, що підготовка робочих місць – це інвестиції в майбутнє.

Яким повинен бути інтер’єр офісу

Найважливіше в офісному просторі – це розуміння того, що в ньому відбивається концепція і філософія компанії. Це особливо важливо, якщо переговори з клієнтами відбуваються на тій же території, де працюють люди. Зовнішній вигляд повинен мати у своєму розпорядженні до підписання нових договорів і збільшення клієнтської бази. Зручний дизайн допоможе не тільки залучити нових партнерів, а й подбати про співробітників. Працювати там, де створені хороші і продумані робочі місця, набагато приємніше.

Виходить, що при проектуванні офісу потрібно врахувати інтереси трьох цільових аудиторій:

 • співробітники;
 • клієнти;
 • керівництво.

Поєднання всіх побажань на одній території допоможе домогтися підвищення прибутку.

Зонування офісного простору

При плануванні офісу потрібно розглядати можливість зонування простору. Воно повинно бути чітко розділено на кілька зон:

 • робочу (кабінет керівника, конференц-зал, місця для співробітників);
 • відпочинку;
 • їжі, багато хто намагається передбачити міні-кухню.

Кожна повинна чітко передавати свою функціональність. Дослідження показують, що можливість відпочити протягом 20 хвилин допомагає підвищити продуктивність.

Для дизайнера важливо, щоб були описані такі моменти:

 • напрямок роботи компанії;
 • необхідність проведення переговорів;
 • штат співробітників;
 • кількість людей, що працюють щодня.

Маючи ці дані, можна спланувати будь-яке приміщення.

Ресепшн

Так само, як театр починається з вішалки, будь офісне приміщення починається з ресепшена. Мета цієї зони познайомити відвідувача з фірмою, розповісти про серйозність намірів і проявити турботу про клієнта. Якщо місце дозволяє, то її потрібно робити світлою і просторою. Вітається наявність м’яких меблів і невеликого столика. У такій зоні приємно проводити час в очікуванні прийому у керівника. Табу для ресепшена – це перегородки. Краще замість них розставити підлогові горщики або чергувати кольору диванів або стільців. Зручність клієнтів повинно бути на першому місці. Продумайте освітлення, воно повинно бути яскравим, але не нав’язливим. Розетки, які допоможуть зарядити телефони – додатковий бонус в процесі очікування.

Конференц-зал або кімната для переговорів

Для правильно спланованого конференц-залу важливо, з ким будуть проводитися наради. Переговори закритого типу краще проводити в ізольованому приміщенні з високою звукоізоляцією. Коли мова йде тільки про періодичні планерках, на яких присутні виключно співробітники, можна поступити в дусі сучасності. Зараз популярні прозорі перегородки. З меблів обов’язковий елемент стіл зі стільцями. Важливо добре продумати освітлення, висновок розеток під інтернет і електромережу. Наради нерідко супроводжуються презентаціями.

Особисті кабінети керівників і менеджерів

Відвідувачів приймають не тільки в переговорній, але в і кабінеті керівника або менеджера вищої ланки. Класична обстановка з важкої дубової меблями поступово поступається місцем легкості і світлим відтінкам. Важливо в гонитві за модними тенденціями зберегти статус приміщення.

Зона відпочинку

Правило цієї зони – сприяти відпочинку, але не розслабленню. На перерву дається 15 хвилин, за цей короткий проміжок необхідно повністю відновити сили. Щоб отримати необхідний ефект, потрібно:

 • поставити зручну м’які меблі;
 • непогано виглядає інтерактив або ігрові елементи;
 • живі кімнатні рослини;
 • ненав’язливий світло;
 • наявність простору;
 • музичний супровід.

Це та частина офісного приміщення, де найбільше відчуватиметься комфорт і турбота про працівника. Робочі місця співробітників Ще недавно при організації робочих місць використовувалися перегородки. Вони обмежували зону кожного. Але в такому стилі маса недоліків:

 • мало світла;
 • недолік повітря;
 • пригнічуючий тиск великої кількості стін.

Зараз в моді відкритий простір. Така спрямованість не тільки сприяє економії місць, а й підвищує взаємодію між відділами. Щоб підкреслити власний простір використовують панелі, ширми або економ-варіант – квіти. Відстань між співробітниками повинно відповідати нормам охорони праці і пожежної безпеки. Важливо максимально використовувати природне світло, а й продумати освітлення кожного.

Вибір інтер’єру і меблів для сучасного офісу

Популярними стилями є хай-тек і мінімалізм. В офісному приміщенні основний тип декору – це квіти або картини. Для любителів сучасної скульптури можна додати елементи зі скла або металу. Традиційно квітами для офісу вважаються пастельні. Додавання яскравих деталей не повинно виглядати непривабливо. Слідкуйте за якістю матеріалу, який використовують при обробці. Опрацюйте правильний розподіл світло

 

A
T
O
M
 1. Главная
 2. News
 3. Як вибрати і на що слід звернути увагу при розробці інтер'єру офісу?