ua

Планування приватного будинку: як правильно вибрати і на що варто звернути увагу при архітектурному проектуванні будинку?

27 Вересня 2022

Будівництво приватного будинку, як і будь-якого іншого об’єкта, має починатися з проектування. Перший і найважливіший етап – це розробка дизайн-проекту. Щоб переконатися в тому, що найнятий архітектор врахував всі нюанси, потрібно розуміти які завдання вирішуються за допомогою попереднього планування.

Основні правила проектування приватного будинку

Приступаючи до будівництва, потрібно знайти фахівця, який займається дизайном інтер’єру будинків. Щоб почати роботу, вам доведеться відповісти на ряд питань:

 • скільки часу в році буде використовуватися житло;
 • кількість проживаючих на постійній основі;
 • стиль, якого необхідно дотримуватися;
 • перевагу в будівельних матеріалах;
 • важливі функціональні зони.

Планування і вид залежать перш за все від переваг в стилі господарів. Дизайн-проект включає в себе позначення на кресленнях необхідних приміщень:

 • кількість спалень, з розрахунку на кожного члена сім’ї;
 • вітальня;
 • кухня;
 • наземний або підземний гараж;
 • хол;
 • робочий кабінет;
 • балкони або веранда;
 • гостьові кімнати.

На цьому ж етапі враховується розташування допоміжних зон, наприклад, гардероба або комори. Сюди ж входить облаштування прибудинкової території, розміщення споруди для сауни. Продумуються санвузли та ванні кімнати. Умовно весь будинок ділиться на житлові і не житлові зони, а також визначається час, який мешканці проводять в них. До нічних відносяться спальні, а денним – вітальня і їдальня. Такий поділ важливо для проектування освітлення. Якщо правильно врахувати положення щодо руху сонця, тоді можна по максимуму використовувати природне світло і не зловживати світильниками.

Проживання в особняку людей різного віку передбачає наявність декількох санвузлів. Це забезпечить комфорт і дозволить кожному жити в своєму ритмі. Частою практикою є поетапне будівництво. Це коли спочатку будується весь об’єкт, а потім добудовують веранду, мансарду або невеликий флігель. На першому етапі планування передбачається місце під камін. Він вимагає місця і комунікацій під вентиляції і висновок залишків горіння. Вартість проекту багато в чому залежить від архітектури майбутньої споруди. Проста форма, відсутність балконів, невелика кількість внутрішніх приміщень – дозволяють зменшити втрати тепла і максимально використовувати натуральний світло. Ціна такого будинку буде невеликою. У зимовому будинку обов’язково потрібно опалення.

На що звертати увагу при розгляді проекту

Важливо розглянути розміщення санвузлів, тому що від них буде залежати вартість комунікацій і складність їх прокладки. Правильно розмістити їх один під іншим, якщо у вас кілька поверхів. При цьому треба врахувати розташування кухні і котельні. Якщо архітектор зможе зв’язати всі разом, то це спростить проект і допоможе уникнути проблем з каналізацією в подальшому.

Екологічність матеріалів для будівництва будинку

Технології нашого часу дозволяють використовувати в будівлях натуральні матеріали. Це буде говорити про екологічність. При підборі потрібно враховувати їх теплопровідність. Будівництво будинку – це загальна концепція, яка повинна враховувати багато факторів. Правильне оснащення споруди допоможе забезпечити комфорт і безпеку.

Енергоефективність будинку

Енергоефективності приділяється багато уваги. При її розрахунку до уваги береться кількість енергії, яке йде на опалення, кондиціонування, вентиляцію, джерела світла та відтворення гарячої води.

Продумайте, як буде виконуватися обігрів: через централізовану систему або індивідуально. Використання натуральних джерел тепла дозволяє заощадити. Кількість і величина вікон повинні бути збалансовані. З одного боку – це додаткове світло, з іншого – збільшення витрат на опалення. Сад навколо створить тінь, а це економія на кондиціонуванні влітку і захист від протягів взимку.

Проектування спальні і звукоізоляції

Спальня – це приміщення, яке вимагає особливої ​​звукоізоляції. Тому важливо врахувати їх розміщення і обдумати додаткову ізоляцію. Якщо в процесі підготовки не врахувати конструкцію стін і стелі, то в подальшому може здаватися, що у вас не будинок, а велика кімната, де всі знаходяться 24/7. Наявність особистого ізольованого простору потрібно всім членам сім’ї.

A
T
O
M
 1. Главная
 2. News
 3. Планування приватного будинку: як правильно вибрати і на що варто звернути увагу при архітектурному проектуванні будинку?