ua

Навіщо потрібен дизайн проект?

27 Вересня 2022

Хороший дизайнер здатний вирішити питання обстановки квартири або будинку, а не додати нові проблеми. Розглянемо, що таке дизайн-проект і з яких частин він складається.

Що входить в дизайн-проект?

Якщо ви думаєте, що це просто набір малюнків і креслень, то ви не знаєте про дизайн майже нічого. У проект входять не тільки ескізи. Це цілий набір документів, який включає в себе:

 • кілька варіантів розташування меблів в приміщенні;
 • креслення і схеми комунікацій;
 • повну візуалізацію кімнат;
 • докладний опис матеріалів.

Це далеко не все, що включає в себе дизайн інтер’єру квартири. Чому необхідно підготувати такий проект? Наведемо кілька причин.

Причини, за якими необхідний дизайн проекту

Звичайно, можна робити все самостійно. Але одна справа підібрати підходящу обстановку, інше – прорахувати нюанси, пов’язані з комунікаціями і архітектурними особливостями. Але навіть якщо ви впевнені в своїх силах, варто прочитати про причини виготовлення дизайн проекту.

Щоб не помилитися

Ремонт – це непроста процедура, особливо, якщо в нього входить не переклеювання шпалер в одній кімнаті, а масштабне комплексне оновлення житлоплощі. Підібрати відтінок фарби для стін – це тільки один з етапів великої роботи. У цьому процесі немає дрібниць. Потрібно уточнити деталі планування, заздалегідь розрахувати, де будуть знаходитися розетки, світильники та санвузли. Прості дрібниці – ось з чого складається цей дизайн-проект. Якщо не передбачити заздалегідь всі деталі, то помилки почнуть проявлятися в процесі. Це може привести до подорожчання бюджету. Планування допоможе визначити всі складні місця до початку ремонтних робіт. Завдання дизайнера намалювати і описати модель майбутньої квартири, з урахуванням всіх вимог і побажань замовника. Він повинен відобразити все: від малюнка на паркеті до кількості плитки.

Щоб заощадити

Ви, напевно, здивуєтеся, яка може бути економія, якщо потрібно платити за розробку проекту. Насправді це помилкова думка, в складанні попереднього проектного рішення є переваги:

 1. Можна спланувати витрати при підготовці креслень і схем. Сума бюджету може як збільшуватися, так і зменшуватися.
 2. Ви зможете чітко зрозуміти, що і скільки буде коштувати. Без планування будуть постійно з’являтися нові витрати. А з проектом все буде чітко і зрозуміло. Знаючи перелік матеріалів, є можливість підібрати матеріали за вигідними цінами.
 3. Зменшується число можливих переробок і недоробок, які з’являються в процесі ремонтних робіт або експлуатації.
 4. При наявності кошторису і специфікації реально чітко розрахувати обсяг матеріалів. Запас необхідно закладати, але мінімальний. Спеціаліст вкаже на можливість поєднання різних елементів, на чому теж можна заощадити.

Економія виражається не тільки у фінансовому, а й у тимчасовому ресурсі. Якщо ви не сидите вдома, а працюєте, то проект будинку займе у вас багато часу.

Щоб ремонт був безпечним і якісним

Якість і безпека залежать від правильно спроектованих комунікацій. Це водопостачання, кондиціонування і енергозабезпечення всієї житлоплощі. Також на схемах вказуються перепланування. Професіоналізм дизайнера не дозволяє допустити помилок при нанесенні труб або розведення електрокабеля. Необхідно розрахувати навантаження, щоб в подальшому уникнути неприємностей.

Щоб на власні очі побачити майбутній інтер’єр

Попередня візуалізація в 3D допоможе уявити собі, як буде виглядати квартира після закінчення ремонту. Зробити виправленні на етапі проектування набагато простіше, ніж розбивати стіни через те, що не передбачили розетки. Це теж економія часу і коштів.

Щоб дорожче продати або здати

Якщо ви збираєтеся робити ремонт в приміщенні, яке в подальшому буде продано або здано в оренду, то дизайнерський ремонт стане додатковим плюсом до ціни. Багато хто віддає перевагу не тільки наймати, а й купувати вже облаштовані квартири. Так що дизайнерський проект підвищить статус і шанси на продаж нерухомості.

Щоб показати свої можливості

Ця причина швидше розповість навколишньому про ваше положення в суспільстві. Бачачи захоплені погляди гостей, ви можете сказати – це робота талановитого архітектора. І наостанок, ще маленька порада. Ідеально, якщо дизайн-проект буде замовлений в компанії, яка комплексно підходить до ремонту. Це гарантія того, що недоліки можна буде виправити безкоштовно. Дизайнер зможе розрахувати терміни, в які зможуть вкластися будівельники.

A
T
O
M
 1. Главная
 2. News
 3. Навіщо потрібен дизайн проект?