ua

Як вибрати дизайнера інтер'єру?

27 Вересня 2022

Питання вибору дизайнера для ремонту або первісної обробки квартири досить непростий. Якщо ви вирішили не займатися цим питанням самостійно, то вам варто звернутися в агентства або студії, які займаються дизайном інтер’єру будинків або квартир. Для прийняття рішення треба знати кілька особливостей, які варто уточнювати до підписання договору.

Виберіть близьку стилістику робіт

Першу частину підготовчих робіт треба провести самому, а саме вибрати стиль або напрям, який стане пріоритетним у вашому інтер’єрі. Тут навіть не важливо, наскільки глибоко ви розбираєтеся в термінах. Можете пояснити, чим хай-тек відрізняється від лофт, відмінно. Ні, теж не страшно. Відберіть у інтернеті кілька сайтів, на яких представлені готові проекти. Ті фотографії, які максимально близькі за стилістикою, потрібно буде показати фахівцеві. Не бійтеся, що фотографій виявиться багато. Чим більше ви зможете показати, тим простіше буде прийняти рішення і виконати оформлення приміщення.

Дізнаємося вартість і уточнюємо додаткові витрати

Попередню вартість всіх робіт можна розрахувати, взявши розцінки з сайту. Але там вказується ціна за один квадратний метр. Тому оцінка буде дуже відносною. Про професіоналізм кандидата можна судити з питань, які він задає замовнику. Перший завжди повинен бути про те, який бюджет ремонту. Виходячи з названої суми, дизайнер постарається вписатися в названі рамки. Замовники не завжди люблять говорити про конкретний розмір бюджету. І це неправильно. Якщо ви боїтеся, що вас обдурять і витратять будь-яку суму, яку ви назвете, постарайтеся провести невеликий маркетинг. Визначити середню вартість можна порівнявши прайси кількох фірм. Планувати потрібно в будь-якому випадку. Інакше виявиться, що матеріали вам не кишені або не вистачає на будівельні роботи. Багато великі дизайнерські бюро мають договори з постачальниками будматеріалів. Тому покупка тієї ж плитки або шпалер через дизайнера і його агентство обійдеться значно дешевше.

У звичайний пакет послуг, які надає дизайнер, входять:

 • робочі креслення;
 • будівельна документація;
 • візуалізація об’єкта;
 • вибір матеріалів;
 • проектування обстановки, тобто меблів, сантехніки та іншого обладнання;
 • розташування світильників зі схемою включення і розміщенням вимикачів та розеток (в тому числі під інтернет і телебачення);
 • креслення з системою вентиляції.

Але у кожного фахівця можуть бути свої умови. Тому попередньо на співбесіді уточніть, що входить в пакет “стандарт”. Наприклад, в договорі має бути прописано:

 • скільки виправлень можна внести в проект безкоштовно;
 • яка кількість варіантів комплектації будинку або квартири буде надано;
 • включені у вартість походи в магазини або шоуруми.

Перш, ніж заплатити аванс, потрібно чітко розуміти, за що ви платите. Інакше ви ризикуєте отримати дизайн-проект, який повністю не відповідає вашому уявленню, і непідйомні за ціною матеріали.

Перевіряємо портфоліо і справжність проектів

Наявність портфоліо і реальних відгуків клієнтів грають важливу роль при відборі кандидатів. Вивчаючи сайт або сторінку в соціальних мережах, ви повинні побачити не тільки картинки, які намальовані в комп’ютерних програмах з планування інтер’єрів. Коли людина працює деякий час у своїй сфері, у нього є реальні відгуки і фотографії. Сьогодні легко задати пошук за картинками і зрозуміти, завантажені вони з інших сайтів або реальні. Прості 3D-картинки не скажуть ні про що, крім наявності смаку. У вашому випадку – це просто декор для сайту. Крім зовнішньої оболонки, важливо внутрішнє розуміння справи: знання принципів розташування санвузлів, споруди систем вентиляції, каналізації та освітлення. У дизайнера важлива не тільки естетика і ергономіка обстановки, а також практичність у використанні матеріалів. Дуже важливою є довіра до працівника. У розмові про свої роботи професіонал тримається легко і вільно. Він не відмовить, якщо ви попросите контакти попередніх замовників. У такій перевірці немає нічого страшного. Ви платите гроші, а значить маєте право оглянути товар з усіх боків.

A
T
O
M
 1. Главная
 2. News
 3. Як вибрати дизайнера інтер'єру?